2017

10.10.2017 r. – Konferencja profilaktyki zdrowotnej pod hasłem „Środki zastępcze tzw. dopalacze jednym największych zagrożeń w zakresie zdrowia publicznego”

W dniu 10 października 2017 r. w Pałacu Anny Wazowny w Brodnicy odbyła się konferencja pn. „Środki zastępcze tzw. dopalacze jednym z największych zagrożeń w zakresie zdrowia publicznego XXI w.”. Konferencja została zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brodnicy wraz z Powiatową Komendą Policji w Brodnicy wspólnie z współfinansującymi ją Urzędami Miast i Gmin z powiatu brodnickiego. Konferencja została objęta honorowym patronatem przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, Starostę Brodnickiego, Burmistrza Brodnicy.

16.09.2017 r.  Wystawa grzybów

Dnia 16 września 2017 r. podczas festynu ekologicznego w parku przy starostwie Powiatowym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy wspólnie z Nadleśnictwem w Brodnicy  zorganizował wystawę grzybów zebranych z lasów położonych na terenie powiatu brodnickiego. W trakcie trwania wystawy mieszkańcy powiatu mieli możliwość zasięgnięcia porady grzyboznawcy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brodnicy oraz oceny zbiorów własnych.

31.05.2017 r. „Szczepionki działają – porozmawiajmy o szczepieniach”

Szczepionki działają – porozmawiajmy o szczepieniach” pod takim hasłem odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa w dniu 31.05.2017r.  w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy.

Fot. Konferencja naukowo-szkoleniowa „Szczepionki działają – porozmawiajmy o szczepieniach”, 31.05.2017 r.
Fot. Konferencja naukowo-szkoleniowa „Szczepionki działają – porozmawiajmy o szczepieniach” – powitanie zaproszonych gości przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brodnicy – Danutę Kowalkowską-Szramkę, 31.05.2017 r.
Fot. Konferencja naukowo-szkoleniowa „Szczepionki działają – porozmawiajmy o szczepieniach” – występ artystyczny dzieci z Przedszkola nr 8 w Brodnicy, 31.05.2017 r.
Fot. Konferencja naukowo-szkoleniowa „Szczepionki działają – wykład „Zaufaj szczepieniom” lek. med. Ewy Jankowskiej, Wojewódzkiego konsultanta w zakresie epidemiologii oraz Państwowego Powiatowego inspektora Sanitarnego w Aleksandrowie Kujawskim, 31.05.2017 r.
Fot. Konferencja naukowo-szkoleniowa „Szczepionki działają – porozmawiajmy o szczepieniach” – wykład „Szczepienia jako bezpieczna droga do zdrowia jednostki i populacji” Pana dr. n. med. Pawła Grzesiowskiego, eksperta w dziedzinie immunologii, profilaktyki i terapii zakażeń, 31.05.2017 r.

7.04.2017 r. Konkurs „Twarzą w twarz z depresją”

W związku ze Światowym Dniem Zdrowia, 7 kwietnia 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbył się finał konkursu na plakat pt. „Twarzą w twarz z depresją”. Podczas finału konkursu wygłoszone zostały wykłady dotyczące tematyki związanej  z zapobieganiem i leczeniem depresji. Wykłady zaprezentowały: mgr  Ewa Kupczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brodnicy oraz mgr Danuta Kowalkowską–Szramka,  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy. W czasie spotkania nagrodzeni zostaną laureaci konkursu „Twarzą w twarz z depresją”.